Medzinárodný deň žien – čím potešiť ženy vo svojom okolí

Niektorí ľudia berú tento sviatok ako komunistický prežitok a niektorí (najmä ženy) sa naopak tešia. Zrod myšlienky oslavovať Medzinárodný deň žien (MDŽ) nevznikol v žiadnej komunistickej politickej strane. Nápad vznikol na Medzinárodnej ženskej konferencii, ktorá sa konala v Kodani v roku 1910.

Prečo zrovna 8. marec?

Dátum bol určený na počesť masívneho štrajku krajčírok z roku 1908, ktoré pracovali v textilných továrňach a bojovali za zrušenie 10hodinového pracovného času, proti nízkym mzdám a zlým pracovným podmienkam.

Nie každá krajina začala tento sviatok uznávať okamžite. Ako prvý ho zaviedli Nemci, Švajčiari a Rakúšania. Neskôr, v roku 1913 sa pridalo aj Rusko. Oficiálne bol uznaný OSN až v roku 1975. Počas II. svetovej vojny bol sviatok MDŽ zrušený a po jej ukončení (po roku 1945) bol znovu obnovený.

MDŽ sa neprávom považuje za prežitok a určite žiadnu ženu neurazíte tým, že jej niečo pekné a milé venujete. Skôr ju veľmi príjemne potešíte. Čiže páni, pokiaľ máte vo svojom okolí žienky - priateľky, mamy, sestry alebo dobré kamarátky, urobte im radosť drobnosťou.

Tipy na darček k MDŽ

Mydlové kvety – darčekový box

Na tejto krásnej červenej kytici nechá každá žena oči. Ide o box s netradičnými kvetmi, ktoré majú mydlové kvety. Ide o jemné mydlo, ktoré sa po vložení do vody pomaly rozpúšťa.

Šumivé srdiečka do kúpeľa

Romantický darček, ktorý ozvláštni a ešte viac spríjemní kúpeľ.

Darčekový balíček k MDŽ

Balíček ako darček k MDŽ je plný obľúbených darčekov. Je tvorený z našich najlepších a najobľúbenejších produktov. Dá sa povedať, že ide o darček ušitý priamo na mieru.

Retiazka s príveskom v tvare zlatého štvorlístka

Krásny a ligotavý darček s nádhernou symbolikou šťastia. Ide o ideálny drobný darček pre ženy.

Náhrdelník jin a jang obsidián

Obsidián je kameňom ochrany, kľudu a sebavedomia. Sila jin a sila jang sú 2 spojené časti do jedného celku.

Veríme, že akýkoľvek darček si vyberiete, určite ním obdarenú žienku veľmi potešíte. Pre viac inšpirácie odporúčame pozrieť aj na náš e-shop.