Ako stráviť netradičnú Veľkú noc?

Tohto ročná Veľká noc je veľmi netypická vďaka karanténe. Síce ide o veľmi náročné a neštandardné obdobie, treba si tieto chvíle spríjemniť tak ako sa len dá, pretože každá radosť sa v tomto období počíta. Veľa ľudí sa teší aj na relax, pretože nepretržite pracujú či už z firmy alebo z domu.

Je zbytočné písať o opatreniach, ktoré sa na tieto najbližšie dni schválili, pretože týchto informácií je všade dosť. V stručnosti ju však strávime iba s najbližšou rodinou s ktorou žijeme v jednej domácnosti, prevažne by sme mali byť doma, čiže oželieme aj návštevy. Vybrať sa však môžeme do prírody v rámci okresu – bez stretávania sa s osobami mimo jednej domácnosti a s rúškom.

Mimochodom veľmi kvalitné rúška nájdete aj na našom e-shope: Ochranné rúška

Ako teda príjemne stráviť tohtoročnú Veľkú noc?

Ak máš deti tak sa zameraj na činnosti, ktoré ich čo najlepšie zabavia:
•výroba netradičných Veľkonočných ozdôb,
•vyfarbovanie vajíčok, ktoré si doma vyrobíte aj z potravín.
​Ako si tieto farby vyrobiť? Nižšie uvedené potraviny varte vo vode zo 4 hrnčekov vody s 1 lyžicou octu: ◦žltá – 6-7 lyžíc kurkumy alebo kari,
◦modrá – nastrúhaná a 30 minút varená 1 hlávka červenej kapusty,
◦ružová / červená – nakrájaná a 30 minút varená červená repa,
◦oranžová – 20 minút varené šupy zo 6 žltých cibúľ.

•spoločné varenie a pečenie. Deti vždy opakujú po rodičoch a bude to aj v tomto prípade. Môžete si spoločne navariť alebo napiecť sladké a slané dobroty, medovníčky, linecké pečivo (neštandardná voľba v neštandardný čas), Veľkonočného barana a podobne.

Starí rodičia
Najsmutnejší budú asi starí rodičia. Preto na nich nezabúdajme a spojme sa s nimi aspoň telefonicky, prípadne online (ak je to možné). Pri takom príjemnom videochate si môžete pripraviť kávičku a vychutnať si ju pri rozprávaní sa.

Pokiaľ máš deti, môžu sa naučiť básničku a potom ju môžu zarecitovať starým rodičom po telefóne alebo cez už spomínaný videochat. Určite ich to veľmi poteší.

A čo takto vybrať starým rodičom peknú drobnosť a poslať im ju? Naša nová služba to umožňuje a je to perfektný spôsob ako im vyčariť úsmev na tvári a dať im najavo, že aj keď sa nevidíte a nepočujete stále na nich myslíte. Prečítaj si viac o službe: Darček na adresu obdarovaného.

Aj keď žiješ sám alebo s priateľom/priateľkou a chýba vám rodina a kamaráti, tak sa dá toho veľa vymyslieť...

Síce je táto situácia veľmi smutná, tak hlavu hore. Stále sú možnosti ako sa môžete na dlhé hodiny spojiť so svojou rodinou a priateľmi. Využívajte na plno novodobé možnosti napríklad online vedochatom:
•môžete sa hodiny a hodiny rozprávať,
•môžete spolu pozerať rovnaký film, popíjať horúci nápoj a komentovať dianie,
•taktiež si môžete zahrať nejakú spoločnú online hru,
•alebo si môžete pustiť hudbu a zahrať si hru o najlepší online tanec (možností je veľa :) ).

Tiež je tu perfektná možnosť ako potešiť niekoho, kto s vami nemohol zdieľať tento virtuálny kontakt a tak veľmi chcel! Vyberte mu s kamarátmi darček a pošlite na adresu ako vtipné prekvapenie. Dokonca mu ho od nás môžeš poslať priamo aj s odkazom. Ako poslať darček na adresu obdarovaného a dokonca s dopravou zdarma? Dozvieš sa tu: Darček na adresu obdarovaného.

Nedostupné omše

Do kostola sa síce nebude dať ísť, ale určite budú online prenosy. Čiže nezabudnite sa poobzerať aj na tieto možnosti a užite si netradičnú Veľkú noc tak tradične ako to len je možné.

My vám prajeme najmä pokojné sviatky a pevné zdravie.