Neohodnotené

Newtonova hojdačka

Môžeme doručiť do:
25.4.2024
Skladom (>3 Ks)
Kód: 0062
Značka: Adarceky
€11,15 –19 % €8,96
Kategória: Komplet katalóg
Záruka: 2 roky
Newtonova hojdačka
€11,15 –19 %

Newtonova hojdačka (alebo Newtonove kyvadlo v kovovom prevedení patrí medzi najobľúbenejšie a najdlhšie predávané netradičné darčeky do kancelárie. Newtonova hojdačka je skvelý darček, relaxačná pomôcka a zaujímavý doplnok do pracovne.

Vedeli ste, že newtonova hojdačka sa nazýva rázostroj? Zariadenie bolo pôvodne zostrojené pre názornú demonštráciu zrážok a zákonov zachovania energie a hybnosti. Základom konštrukcie newtonovej hojdačky je niekoľko v rade za sebou idúcich rovnako veľkých kovových guličiek, zavesených na dvojitých závesoch. Vychýlením jednej alebo niekoľkých guličiek z kľudnej polohy sa vyvolá periodický pohyb. Stačí ťuknúť do krajnej z nich a spustí sa reťazová reakcia. Upozorňujeme, že táto hojdačka, vzhľadom k svojej cene, nie je profesionálny rázostroj a hojdá sa iba krátku dobu.

Newtonova hojdačka je vhodný darček pre tých, ktorí sa pohybujú každodenne v stresovom prostredí alebo pre priaznivcov fyziky. Táto hojdačka vás dokáže príjemne ukľudniť a vy potom môžete v kľude pracovať alebo odpočívať. Hojdačka má 5 kovových guličiek zavesených na vlascoch. Kvalitné kovové prevedenie, hranaté rohy.

Rozmery hojdačky: 14 x 11 x 11 cm.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: