8 hodnotení

Ruža z Jericha

Môžeme doručiť do:
26.6.2024
Skladom (>3 Ks)
Kód: 4506
Značka: Adarceky
€6,50 –17 % €5,38
Kategória: Komplet katalóg
Záruka: 2 roky
Ruža z Jericha
€6,50 –17 %

Záhadná kvetina z hrobiek faraónov. Táto rastlina zdanlivo odporuje zákonom prírody, pretože ju môžete nechať kedykoľvek uschnúť, a znovu oživiť. Ako suchá sa schúli do gule, ktorú môžete mať uloženú napríklad v skrini, ale akonáhle ju zalejete, rozvinie sa ako dlaň do širokej zelenej ruže. A čo je úžasné, proces môžete opakovať dokola a dokola.

Postup je jednoduchý. Položte ružu na tanier alebo misu a zalejte ju veľkým množstvom studenej alebo teplej vody (teplá zapôsobí rýchlejšie). Rastlina sa začne napĺňať životom a už za niekoľko minút môžete sledovať, ako sa pomaly otvára a zelenie. Približne po jednom dni je rastlina dokonale rozvinutá. Vonia príjemnou korenistou vôňou, ktorá podporí slávnostnú atmosféru napr. Vianoc a osvieži vzduch v miestnosti, čo pôsobí pozitívne na dýchanie. Po 5 až 8 dňoch nechajte ružu opäť vysušiť a uložte ju napríklad do zásuvky. Oživovací proces môžete zopakovať po dňoch, týždňoch alebo aj rokoch.

Tento zázrak prírody je jedna veľká krásna záhada. Vo faraónskych hrobkách vraj v suchom stave vydržala cez 4000 rokov. Hovorí sa jej tiež Ruky panny Márie, pretože vraj bola jej ďakovným darom pri úteku do Egypta. Je to najvhodnejší darček pre niekoho, komu chcete vyjadriť vďaku a urobiť radosť na celý život.

Ak necháte pred "oživovacím procesom" ružu cez noc ponorenú vo vode, rozvinie sa rýchlejšie.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: