Medzinárodný deň žien, obdarujte ženu

Blíži sa 8. marec a tento deň je nám známy ako Medzinárodný deň žien, označovaný skratkou MDŽ.

Medzinárodný deň žien s dátumom 8. marec sa ustálil až po 1. svetovej vojne. Ide o medzinárodný sviatok k výročiu štrajku krajčírok v New Yorku z roku 1908, ktoré bojovali za zrušenie desaťhodinového pracovného času, proti nízkym mzdám a zlým pracovným podmienkam. Oficiálne bol uznaný na prvej medzinárodnej ženskej konferencii v roku 1910 v Kodani, avšak ešte bez presného dátumu. Presný dátum bol stanovený až po 1. svetovej vojne, najmä pod vplyvom veľkej demonštrácie v Petrohrade, ktorá sa uskutočnila v roku 1917 v poslednú nedeľu vo februári podľa juliánskeho kalendára, čo pripadá na 8. marec kalendára gregoriánskeho. Tento sviatok bol uznaný OSN ako medzinárodný sviatok v roku 1975.

Na Slovensku (vtedy Československu) sa však prvý krát oslavy sviatku konali v roku 1921, počas II. Svetovej vojny bol však tento sviatok zrušený a bol obnovený až po roku 1945.

Tento sviatok je hlavne snahou v boji za rovnoprávnosť žien v spoločnosti. Dôvodom je aj možnosť uvedomiť si, čo všetko sa ženám zatiaľ podarilo dosiahnuť a o to čo by aj chceli dosiahnuť. Tento sviatok znamená aj pripomínať si potrebu žien a mužov žiť vo svete, v ktorom si ženy môžu byť isté, že na ich názoroch, hodnotách a snoch záleží.

Pre všetky tieto dôvody neváhajte a obdarujte svoju mamu, babku, priateľku, kamarátku alebo kolegyňu. Na našom webe nájdete množstvo krásnych darčekov a množstvo inšpirácie, alebo využite jedno z našich odporúčaní:

Spojené srdiečka – prívesok

Štvorlístok v plechovke

Prívesok – štvorlístok s retiazkou

Srdiečko vo fľaške, prívesok na krk

Prívesok srdiečko, sušená kvetina

Domček na kľúče

Srdiečko na retiazke s motívom kvetiny

 „Žena je slovo, ktoré skrýva v sebe čarokrásu, duchaplnosť i zmyselnosť. Bez Vás by bol svet pustý ako lúka bez kvetov, ako nočná obloha bez hviezd či ako srdce bez lásky. Ste jednou z tých, ktoré napĺňajú slovo žena krásnym pôvabom. Prajeme Vám pekný Medzinárodný deň žien a život plný úprimnej lásky a zaslúženej úcty“.

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie