Originálne balenie darčekov

A je to tu – blížia sa čas Vianoc alebo narodeniny najlepšieho kamaráta, mamičky a vy nemáte nakúpené, nieto ešte zabalené? Mrknite, ako darček originálne zabaliť a potešiť tak jeho adresáta hneď dvakrát.

 

Balenie fliaš

Všade, kam sa pozriete, uvidíte rôzne darčekové balíčky, darčekové koše… Vy ale túžite, aby mal váš darček k narodeninám či vianočný darček „niečo navyše“? Skúste vyrobiť darčekové balenie alkoholu sami. Ako na to?

Vezmite štvorec baliaceho papiera a prehnite ho napoly, protiľahlými rohmi na seba – vznikne vám trojuholník. Položte na baliaci papier fľašu tak, aby spodný koniec fľaše končil pri prepone trojuholníka. Fľaša sa zároveň musí nachádzať v ľavej časti trojuholníka. Fľašu aj s papierom váľajte smerom k pravému rohu – iba však do polovice trojuholníka.

V tejto fáze balenia darčeka musíte papier prichytiť izolepou, aby všetko držalo na svojom mieste a papier sa vám nezroloval späť. A teraz, čo so zvyšným papierom? Tu práve bude tá originálna časť balenia! Smerom od pravého rohu trojuholníka skladajte harmoniku, až doľava k fľaši. Harmoniku spojte v miestach, kde má fľaša dno. Vznikne vám tak zabalená fľaša s dekoráciou papierového listu.

 

balenie

 

Ideálny spôsob, ako urobiť z obyčajného darčeka darček neobyčajný. Plánujete kúpiť alkohol ako vianočný darček pre strýka alebo ako darček pre kamaráta? Vyskúšajte si darčekové balenie vína či tvrdého alkoholu a dajte mu trochu originality!

 

Originálne balenie „hranatých darčekov“

Ako neobyčajne zabalený darček je možné pojať aj ostatné veci, ktoré majú obvyklý hranatý tvar. Najprv zabaľte darček klasicky, tak, ako ste zvyknutí – čarovať sa bude až vzápätí. Pripravte si baliaci papier svetlejšieho odtieňa alebo obyčajný biely papier, lepidlo, nožnice a pár gombíkov. Práve z ďalšieho papiera ľahko vyrobíte golier košele, zapínanie a vrecko. Do kapsičky potom môžete dať venovanie, odkaz alebo nejakú ďalšiu ozdobu, ktorá vám napadne – fantázii sa medze nekladú!


 

Vyskúšajte si rovnaký postup aj pri balení vašich darčekov.