Tvoríme vianočné dekorácie – stačí trochu fantázie!

Máte už rozmyslené, kam budete tento rok dávať dekoratívne osvetlenie, ktoré svetielka prikúpite, ale niečo tomu stále chýba? Samozrejme – domáca výroba vianočných dekorácií, ideálne za pomoci vašich detí. Vyčleňte si trochu času a dajte priechod svojej fantázii. Vianočné ozdoby a dekorácie vyrobíte ľahko - potrebujete len pár drobností a šikovné ruky!

Vianočné dekorácie zo šišiek

Jednoduché a pritom krásne. Šišky môžete zafarbiť na bielo, posypať trblietkami alebo ich nechať len tak vo svojej prírodnej farbe. Ideálne je, keď ich trochu nalakujete, aby dlhšie vydržali. Ak ich chcete zavesiť na stromček a nemáte ďalšie miesto, kam ich zavesiť, jednoducho ich pridajte na adventný veniec alebo ich použite ako dekoráciu misy s ovocím.

Papier na tisíce spôsobov

Zostali vám malé kúsky vianočného papiera, ktorý by ste s najväčšou pravdepodobnosťou vyhodili? Nerobte to! Namiesto toho vezmite nožnice, lepidlo a sami či s pomocou svojich detí sa pustite do diela. Budete prekvapení, aké krásne dekorácie dokážete vytvoriť najrôznejším prestrihovaním, skladaním do roliek a ohýbaním.

Vianočný stromček na stenu

Vezmite drôtik a ten vytvarujte do trojuholníka, ktorý bude základným tvarom stromčeka - veľkosť je samozrejme na vás. Dovnútra trojuholníka inštalujte niekoľko vodorovných drôtikov, ktoré vždy skraja upevnite na bočné strany trojuholníka. Na vodorovné drôtiky môžete zavesiť malé – napríklad papierové – vianočné ozdoby. Hore na stromček môžete pripevniť ručne vyrobenú vianočnú hviezdu a dole môžete vyrobiť z drôtikov kmeň. Potom už stromček stačí zavesiť na stenu a kochať sa svojim dielom! 

Pokiaľ nemáte dostatok miesta, môžete stromček zavesiť napríklad na skriňu alebo na dvere do detskej izbičky.

Vianočná papierová hviezda

Budete potrebovať tvrdší papier, nožnice a zošívačku. Z papiera vystrihnite 13 obdĺžnikov o veľkosti 30x8 cm. Obdĺžniky prehnite pozdĺžne napoly a zastrihnite do špičky. Potom ich naskladajte vedľa seba a zozadu zošite jeden k druhému. Hurá, vianočná hviezda je na svete. Stredom hviezdy, kde sú jednotlivé cípy spojené zošívačkou, opatrne prevlečte drôtik alebo špagát, aby sa hviezda dala zavesiť. Potom už len stačí hviezdu opatrne nazdobiť napríklad lepidlom a trblietkami a zavesiť na okno alebo na stenu.

 

Máte všetko pripravené? Verte, že výroba vianočných dekorácií vás krásne naladí a navyše strávite príjemné popoludnie s deťmi či rodinou. Nebojte sa, vianočné upratovanie, pečenie vianočných cukroviniek i nákup vianočných darčekov zvládnete ľavou zadnou!