Vyrábame darčekové krabičky

Každý rok, a to dokonca niekoľkokrát, zápasíte s izolepou a potom sa snažíte darčeky vždy odovzdať alebo naaranžovať pod stromčekom tak, aby neboli hneď na prvý pohľad vidieť vaše izolepové kreácie? Naučte sa vyrábať darčekové krabičky a máte po starostiach.

Darčeky k narodeninám väčšinou balíte iba pre jedného človeka – čo ale také darčeky na Vianoce? Tých je oveľa viac! Každý rok pri balení darčekov trpíte a máte dojem, že vami zabalené darčeky ani nikto nebude chcieť? Investujte pár minút času a uľahčite si život! 

Malé papierové krabičky na drobnosti

Šperky, ozdoby a drobné dekorácie – ideálne ako darček na Vianoce pre mamičku alebo ako malý darček pre babičku napríklad k meninám. Krabička sa vyrába z mäkkého papiera, preto myslite na to, že zvládne len malú záťaž. Ak chcete krabičku radšej spevniť, vložte na dno kartón alebo tvrdý papier. Stále ale platí, že krabička neunesie ťažítko ani nič podobné, čo je menších rozmerov, ale vyššej váhy.

Balenie väčších darčekov

Máte starú lepenkovú škatuľu, v ktorej vám napríklad prišiel balík? Stačí ju šikovne využiť. Najprv začnite tým, že ju opatrne rozrežete na miestach, kde bola prelepená izolepou a zvyšky izolepy (ak prekážajú) odstráňte. Máte teda rozloženú starú škatuľu. Čo ďalej? Škatuľu zase zložte, zalepte jej dno a odrežte bočné ohyby, vďaka ktorým je možné škatuľu uzavrieť aj zhora. Veko je potrebné vyrobiť zvlášť, a to ideálne z inej starej krabice alebo zo zvyškov krabíc.

Škatuľu potom polepte baliacim papierom, nazdobte a na vrchnú časť veka pridajte veľkú mašľu. Môžete si byť istí, že táto krabica vydrží aj ťažšie darčeky!

Tip: Škatuľu nemusíte nutne využiť na balenie darčekov – ale môžete ju mať ako šikovný a estetický úložný priestor alebo ju využívať (podobne ako vo videu) napríklad na čaj. Záleží len na veľkosti a na vašom uvážení!