Svadobné dary pre mladomanželov

Svadba je jedna z najkrajších udalostí, akú môžeme v živote zažiť, no nepochybne i jedna z tých najstresujúcejších. A to nielen pre budúcich mladomanželov, ale i hostí, ktorí si veľakrát „lámu“ hlavu s výberom originálneho a zároveň praktického darčeka, ktorý urobí radosť. Ak stále neviete, čo by ste budúcim manželom darovali, nechajte sa inšpirovať nasledujúcimi tipmi a možno konečne zistíte, čím ich zaručene potešíte a možno aj pobavíte. ​

1. Osobné darčeky, ktoré zaručene potešia!

Ak budúci manželia nemajú zoznam darov, ktoré by chceli, nevadí. Buďte kreatívni a popremýšľajte, čo by ich mohlo potešiť. Sú rodenými turistami? Milujú adrenalínové zážitky? Alebo si práve zariaďujú domček a je teda jasné, že by sa im hodil trebárs kávovar? Svadobné hodiny, vtipné hrnčeky či erotická hra sú vtipné a zároveň jedinečné dary, ktoré vyčaria úsmev na tvári, no ak zháňate skôr praktický darček, kvalitným fotoaparátom alebo kamerou nič nepokazíte.

Ďalšou z možností sú osobné darčeky, ktoré im budú pripomínať práve vás. O čo ide? Pokiaľ sú moderným párom a milujú surfovanie na internete, zaistite im doménu na spoločné meno s predplatným na niekoľko mesiacov či rokov, prípadne dohodnite grafika. Je dôležité uvedomiť si, že je jedno, či pôjde o dar drahší alebo lacnejší, každopádne by sa mal týkať oboch mladomanželov a istým spôsobom ich podporovať v spoločnom zväzku. Masážny prístroj, kôš plný kozmetiky či rámčeky na fotografie sú taktiež milé darčeky, ktoré potešia!

2. Peniaze ako svadobný dar?

Veľakrát sa však hosťom nechce premýšľať, čo by asi tak mladomanželov potešilo a jednoducho sa rozhodnú darovať peniaze. Určite, že finančnú podporu ocenia, vzhľadom na to, že ju môžu využiť prakticky na čokoľvek, čo budú chcieť. Ak ste sa rozhodli pre takýto skôr všedný dar, buďte aspoň trochu kreatívni a darujte ho s nápadom a vtipom. Čo tým myslíme? Obyčajnú obálku, v ktorej budú peniaze uložené oživte vtipným textom alebo ozdobte zaujímavým balením. Pobaviť môže tiež pokladnička prasiatko, veď ide o symbol šťastia, čiže aj darovanie peňazí takýmto spôsobom by malo svoje neopísateľné čaro! Možností je skutočne veľa, takže sa nebojte aj bláznivých nápadov, ktoré možno na prvý pohľad vyzerajú neuskutočniteľne, no v konečnom dôsledku je to úplne opačne.

Pamätajte, že svadobný dar je akýmsi poďakovaním za usporiadanie svadobnej hostiny. Podľa etikety má úzko vymedzený účel, a to pomôcť mladomanželom „rozbehnúť“ novú etapu života. Väčšina teda volí skôr interiérové doplnky a rôzne spotrebiče, no to neznamená, že sa musíte držať aj vy tohto pravidla. Dôležité je, aby ste dotyčných prekvapili a zakaždým si spomenuli, že práve ten dar je od vás – darovaný z lásky.